גידול קנאביס
| | |

גידול קנאביס להמונים

גידול של צמח הקנאביס נחשב לעבירה פלילית, לכל מי שלא היה מעודכן בעשרות השנים האחרונות, ואל סתם עבירה פלילית אלא אחת כזו שאפשר להיכנס לכלא לתקופה של עד 20 שנה בגינה. העניין הוא, שגם אם אנשים לא יגדלו לעצמם קנאביס בגינה או בעציץ על אדן החלון, זה לא אומר שהם לא יעשנו. זה רק אומר שיהיה להם יותר קשה ויקר להשיג את זה ושבמקום לספק את הקנאביס לעצמם בגידול אישי הם יצטרכו לפנות לכל מני מקורות שעלולים להתברר כמפוקפקים ולשלם ממיטב כספם בלי לדעת לאן הכסף הזה באמת מגיע. השמועה מספרת, שהכסף הזה מממן כל מני דברים בשטחים שלא פועלים לטובתנו.

אז כפי שאנחנו יודעים, אנשים יעשנו בכל מקרה. זו עובדה ומצב קיים. כרגע, מה שקורה בעצם, זה שאנשים מן השורה (כי אלה רוב האנשים שמעשנים, בינינו, אנשים כמוני וכמוכם), נחשבים לפושעים על פי חוק משום שסגרו את הערב שלהם בסופו של יום עבודה מיידע עם ג'וינט מול הטלוויזיה. ומאחר שגידול קנאביס נחשב לעבירה פלילית חמורה הרבה יותר מעישון ג'וינט אחד, אז גם הקנאביס שהם מעשנים, שכבר אמרנו שמגיע ממקומות לא ברורים פעמים רבות, יכול להיות מעורבב בחומרים שונים, או מרוסס ולמעשה לא תמיד משהו שהייתם רוצים לשאוף לריאות.

מעבר לזה שלעתים, עישון הקנאביס מהווה מפלט ואסקפיזם נעים ומרגיע עבור אנשים רבים, זו גם תרופה לרבים שזה המזור היחיד למכאוביהם. מאחר ויש קושי עצום להשיג היום אישור ממשרד הבריאות לקנאביס רפואי ורק מתי מעט זוכים לכך, יש המון חולים או מטופלים במצבים בריאותיים שונים שרק קנאביס יכול להקל על מצבם ואף לרפאו, שנאלצים להשיג עבור עצמם את הקנאביס בדרכים לא דרכים, במחירים יקרים ובמפגשים מפוקפקים.

מעבר לנקודות הללו, עצם האיסור עצמו על עישון או גידול קנאביס, מושך ומעודד צעירים ולא רק, לעשות זאת. אצל רבים מתעוררת תחושת הדווקא והרצון למרוד, שכן זה מעלה שאלה נוספת ומקוממת כמו מדוע אלכוהול זה חוקי (והרי מחקרים רבים מוכיחים שמסוכן ומזיק הרבה יותר)? מה שמביא אותנו לרקע ההיסטורי שחושף שהכל בעצם טמון באינטרס כלכלי של חברות תרופות ששלטו בשוק לפני עשרות שנים והיה רווחי עבורם להוציא מוניטין גרועים לקנאביס, שכן שימש כתרופה זולה ויעילה למצבים רבים ופשוט פגע בעסקי התרופות שלהם. מסיבה זו, דברים רווחיים ומזיקים כמו אלכוהול וטבק נותרו חוקיים וקנאביס, שמשמש כתרופה מצוינת ומשכך כאבים טבעי וזול, קיבל יחסי ציבור של הפחדה, שיגעון וסיכון ממשי, עד כדי שטיפת מוחות של הציבור.

אם היינו בעולם מתוקן בו קיימות רגולציות לגידול קנאביס ואנשים היו יכולים לגדל כמות אישית, היינו יכולים להנות מהמגוון הגדול של יתרונותיו. אולי תופתעו, אבל קנאביס יעיל לא רק בשיכוך כאבים והרגעה, הוא אפילו יעיל למקרים של אסתמה. הוא מקל על מצבים של הפרעות קשב וריכוז, פוסט טראומה, חיזוק שרירים, בניית עצמות, מוצלח מאוד כמעורר תאבון ומסייע בצורה מדהימה למצבים חמורים של פרקינסון. באופן כללי, הוא ברכה ועוזר לחולים רבים לעבור עוד יום ועוד יום במינימום של סבל וכאב ולעתים הוא באמת הפתרון היחיד עבורם.

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה