גידול קנאביס
| |

מדריך גידול קנאביס: ארבעת היסודות שעליהם צומח הקנאביס

אם אתם חולמים להתחיל ולגדל קנאביס בבית, אז הכנו לכם מדריך גידול קנאביס שיספק לכם את הבסיס לחקלאות הידרופונית. גידול קנאביס בשיטה ההידרופונית דורש ידע, קצת מחקר וסבלנות. אנחנו אמנם לא יכולים לעזור לכם עם סבלנות, אבל עשינו עבורכם את המחקר ואספנו את הידע הנחוץ להשקת הגינה ההידרופונית שלכם. במדריך גידול קנאביס זה תגלו שחקלאות הידרופונית מבוססת על 4 יסודות: מים, אדמה, אור ואוויר, וחשוב להכיר כל יסוד כדי ליהנות מיבולים יפים.

יסוד #1: אדמה

שום צמח לא יצמח אם אין לו מצע להתפתח בו, לא קנאביס ולא תות גינה. אדמה, מצע פרלייט (מעין זכוכית וולקנית), צמר מינרלי, חימר מתרחב או סיבי קוקוס – כל אלו יכולים לספק מצע נפלא להתפתחות צמח הקנאביס. אם אתם רוצים לרכוש אדמה תוכלו לעשות כן בשפע של משתלות, רק הקפידו לבחור אדמה שהיא אוורירית ומתאימה לגידול קנאביס. את שאר המצעים אפשר למצוא בקלות בהידרו שופ'ס וברשת- בחנויות הידרופוניות מקוונות.

יסוד #2: אור

היסוד השני שיש לתת עליו את הדעת הוא – אור. מאחר ומדובר בגידול קנאביס בבית אז למעשה אנחנו מדברים כאן על תאורה, כי אור טבעי לא נמצא בכמויות הדרושות בחללי גידול סגורים. משום כך, עלינו לדאוג, אפוא, לתאורה מלאכותית. נורות לגידול ביתי של קנאביס ניתן למצוא בחנויות הידרופוניות וכדאי מאוד לרכוש נורות לחץ גבוה (HPS) או מנורה מסוג לד. שימו לב, לא מומלץ לגדל קנאביס תחת נורות פלורסנט מאחר והן נוטות לשרוף את הקנאביס. הידרו שופ

יסוד #3: מים

היסוד הבא שבלעדיו הקנאביס לא יצמח הוא יסוד המים. כדי לקיים גינה הידרופונית משגשגת צריך לדאוג לאספקה שוטפת של מים לצמחים, וקיימת עדיפות למים מסוננים ונקיים מלכלוכים. בהקשר זה ניתן לרכוש מאגרי השקייה, מכלי השקיה, משאבות, טפטפות, ברזים, מרססים ועוד כלים שיכולים לסייע בתזמון השקייה, ההסדרה שלה, הבקרה והשליטה בכמויות ההשקיה.

יסוד #4: אויר/אוורור

היסוד האחרון הנחוץ לפריחה ושגשוג של קנאביס הוא אוויר. אם הייתם מגדלים את הצמח בחוץ בקרקע, אז הצמח היה מקבל אוויר מהסביבה הטבעית. אולם מאחר ואנחנו מגדלים את הקנאביס בתוך חלל פנימי עלינו לספק באופן מלאכותי – אוורור לצמח. מאווררים יכולים בהחלט לסייע לנו. ניתן להציב מאוור קטן לצד צמח הקנאביס וכדאי מאוד לדאוג שתהיה סירקולציה של אוויר גם מחוץ לחלל הגידול עצמו. צמח ללא אוורור הולם – פשוט ימות.

יאללה לעבודה:

כעת משאנחנו מבינים את כל היסודות שעליהם בנויה שיטת הגידול ההידרופונית, אפשר להתחיל לעבוד. אלו שלושת השלבים:
  1. שלב ההנבטה: בשלב זה יש לזרוע את זרעי הקנאביס (ממין נקבה, כמובן) ולהמתין עד אשר אלו ינבטו. ניתן להנביט את הזרעים או במצע אדמה או במצע מים. מרגע שאתם רואים זרעון קטן נובט בצבע לבן – יש לכם הנבטה. כאשר הנבט מגיע לגובה של כ – 3 סנטימטרים, אפשר להעביר אותו לשלב הבא – השתילה.
  2. שלב השתילה: בשלב זה יש לקחת כלי שיש לו ניקוז טוב. ממלאים את הכלי במצע ושותלים את הנבט כשזנב השורש נוטה כלפי המצע, קרי: מטה. שימו לב שלא להדק את האדמה/מצע יתר על המידה על מנת שלצמח יהיה אוורור. לאחר שהחלו לצמוח עלים על גבי הנבטים, יש להעביר את השתיל לאדנית או עציץ גדולים יותר, ויש לחורר את המצע על מנת לאפשר העברה של אוויר ומים.
  3. קטיפה וייבוש: בתום הגדילה של צמח הקנאביס מגיעה הבשלה. בשלב זה יש לייבש את הקנאביס בתנאי חושך, עם אוורור ועם לחות. בתום הייבוש יש לשמור את הפרחים בכלי אטום הרמטית לאוויר.
בהצלחה! 🙂

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה